Wernisaż Jana Sabiniarza

przez Bartek Bukowski

16 marca mieliśmy przyjemność i ogromny zaszczyt wziąć udział w wernisażu wystawy obrazów Jana Sabiniarza w Hotelu Aubrecht w Koprzywnicy.

Pan Jan Sabiniarz jest architektem. Ma w swoim dorobku kilkaset zrealizowanych projektów architektonicznych w kraju za granicą. Sztukę projektowania pan Jan przekazuje dalej – z ojca na syna, co pozwala mieć nadzieję, że w pracowni Archideo jeszcze długo będą powstawać wspaniałe projekty.

Zawód architekta implikuje zacięcie i talent do sztuk wizualnych, jak malarstwo, rysunek czy grafika, ale Jan Sabiniarz znany jest również z poezji, także śpiewanej. Jego wiersze, a powstało ich już ponad 4 tysiące - mają swój niepowtarzalny styl i klimat. Wymagają od odbiorcy pewnej kompetencji, aby móc zrozumieć ich przekaz, ale przede wszystkim wrażliwości na piękno przyrody i – nie bez znaczenia – zdrowego patriotyzmu.

Poezja i fascynująca osobowość Jana Sabiniarza znajdują odbicie w jego twórczości. Tym bardziej warto obejrzeć dzieła wystawione w Hotelu Aubrecht. W sobotę 16 marca sala wypełniła się zatem gośćmi i przyjaciółmi artysty, którzy przybyli niekiedy z bardzo daleka, aby obejrzeć jego prace i posłuchać, co ma do powiedzenia o architekturze, malarstwie i poezji.

Artysta odpowiadał na pytania i dzielił się historią powstania poszczególnych obrazów.

Była to również niezwykła okazja, by posłuchać wierszy w autorskim wykonaniu i nabyć tom wierszy pod tytułem: „Słuchając Ciszy”.

Wśród gości wernisażu, oprócz przyjaciół i rodziny autora, spotkaliśmy m.in. legendarnego trójmiejskiego animatora kultury i menedżera Wojciecha Korzeniewskiego, panią Joannę Ataman z Telewizji Polskiej, panią prezes Fundacji ArtEast Alinę Łużyńską, wydawcę Magazynu Pomorskiego panią Grażynę Wiatr oraz pana Mariusza Gryżewskiego - wydawcę magazynu V.I.P.

Ten niezapomniany wieczór zorganizowali Państwo Beata i Jarosław Aubrecht Prądzyńscy pod patronatem Fundacji Muzycznej ArtEast.

Wróć

KULTUR NEWS

Wernisaż Jana Sabiniarza
Miłosna Pułapka
Sposób na Blondynkę
Premiera!
Rozmowa z Martą Kruk

Wydarzenia

> Maj 2024 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31